ورود به سیستم 
نام کاربری
گذرواژه
تغییر کلمه عبور

X
کد کاربری 
کلمه عبور    

کتابخانه تخصصی موسسه آینده پژوهی جهان اسلام، با حدود 6500 جلد کتاب، منبعی غنی از کتب فارسی، لاتین و عربی در حوزه‌های علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، اقتصاد و آمار، جغرافیای سیاسی، امنیت و علوم نظامی، فلسفه و تاریخ بوده و گنجینه‌ای ارزشمند از منابع مورد نیاز را برای پژوهشگران فراهم آورده است. علاوه‌بر کتاب‌های چاپی موجود، کتابخانه دیجیتال موسسه نیز آرشیو ارزشمندی از هزاران عنوان کتاب، مقاله و گزارش راهبردی جدید به صورت نسخه الکترونیک بوده و آماده ارائه به محققان علاقه‌مند می‌باشد.

معرفی موسسه آینده پژوهی جهان اسلام: :

موسسه آینده پژوهی جهان اسلام موسسه‌ای مردم نهاد است که با هدف تقویت روندها و فرآیندهای موثر بر شکل‌گیری آینده مطلوب جهان اسلام از راه افزایش همگرایی و زمینه‌سازی اتحاد میان کشورهای جهان اسلام شکل گرفت. ایده اصلی و کانون معنایی مورد توجه بنیانگذاران این موسسه، یافتن راه‌حل‌های مناسب، عینی و کارآمد برای حل قسمتی از مشکلات و نارسایی‌های جهان اسلام بوده است. این موسسه به دنبال یافتن بستری تبیینی – تحلیلی برای بهبود جایگاه کشورهای جهان اسلام در نظام بین‌الملل، فزونی بخشی امنیت، رفاه و آسایش شهروندان این کشورها و زمینه‌سازی برای همگرایی و یکپارچگی میان آن‌هاست و تلاش می‌کند تا آموزش‌های کمی و کیفی را به یکدیگر پیوند داده و رهاوردها و برآیندهای کاربردی و عملی ارائه دهد. مهمترین رسالت موسسه آینده پژوهی جهان اسلام شناخت مولفه‌ها، عوامل و ظرفیت‌های 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی و ترسیم چگونگی بهره‌برداری از این مولفه‌ها برای زمینه‌سازی وحدت و همگرایی امت اسلامی و تشکیل قطب قدرت جهان اسلام در قرن حاضر است.

وب سایت موسسه: :

وب سایت موسسه آینده پژوهی جهان اسلام به آدرس www.iiwfs.com با نشر مقالات، یادداشت‌های تخصصی، گزارش‌های ویژه و مصاحبه با کارشناسان برجسته به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، به عنوان شبکه‌ی تعاملی میان اندیشمندان حوزه مطالعات جهان اسلام و عموم مردم به خصوص نخبگان و پژوهشگران داخلی و خارجی می‌باشد.